תחזוקת מצבות

 
גם מצבות עמידות צריך לתחזק
 
כשבן משפחה הולך לעולמו, אנו משקיעים ממיטב כספנו כדי להנציח אותו עם המצבה היפה ביותר שנוכל לתת, ולא רק העיצוב וסוג הכיתוב חשוב אלא גם העמידות שלה. תנאי מזג אוויר קשים והזמן הרב שחולף יכול לפגוע באיכות המצבה, ללכלך אותה וכך כל מה שהשקענו יירד לטמיון. תחזוקת מצבות נכונה יכולה למנוע את הבעיה בקלות וכך תשמרו על המצבה לאורך עשורים רבים.

 

מדוע יש צורך בתחזוקת מצבות?

 
  • הטבע עצמו יוצר בלאי טבעי למצבה. גשמים חזקים עלולים לגרום לאותיות מובקות להיתלש מהמקום ולאיבוד הצבע של האבן. רוחות חזקות, חול ואדמה שעפים על המצבה, ברד, שמש חזקה בקיץ שנמשך חודשים ארוכים, שינויי עונות שמביאים איתם יובש אל מול לחות, פגיעות של בעלי חיים שמלכלכים כמו יונים או חתולים, עובש, אבנית, פטריות ועוד. כל אלו יכולים להופיע ביום מן הימים על המצבה.
  • לצערנו עדיין יש מספר רב של מקרי ונדליזם בשנה. ונדליזם על ידי בני אדם הוא מעשה מבזה ביותר אך לא תמיד יש מצלמות שמסייעות ללכוד את הפרחחים שמבצעים את הפעולות המגעילות הללו ודאי כאשר מדובר על ניפוץ מצבות ולא רק על שימוש בספריי לצביעה שלהן, לכן במצבים כאלו יש צורך בחידוש המצבה. לצערנו גם היום אין כיצד למנוע את הבעיה שכן בית העלמין פתוח כל הזמן אך מידי שנה היא מצטמצמת.
 
תחזוקת מצבות
 
 

בני המשפחה לא מפנים מקום לטיפוח המצבה

 
אמנם לכולם חשוב מהמצבה ובני המשפחה לא ישמחו להגיע לאזכרה השנתית ולגלות שהמצבה מעט הרוסה, אך להגיע אליה לעתים תכופות, לנקות אותה ולדאוג לה דורש זמן שלא תמיד יש לבני המשפחה ודאי שלא כעבור זמן רב. שירות תחזוקת מצבות כולל השלמת חלקים חסרים, ניקיון אחת לפרק הזמן אותו תקבע המשפחה מראש, מריחת חומרי איטום ועוד.
 
 

מצבות רחמים אתכם ברגעים הקשים

 
פרידה מאדם אהוב ויקר זהו לא דבר קל. באותם רגעים קשים וכואבים, אנחנו במצבות רחמים נעמוד לשירותכם בכל בקשה ונלווה אתכם בסבלנות והבנה של המאורע הכואב. בתקופה כזו כואבת נסייע בכל מה שנוכל מניסיון של שנים בתחום תוך התחשבות בכל הבעיות והדרישות כולל רצונות מיוחדים וגם בעיות תקציב.