מצבות זיכרון

 
כאשר אדם נפטר, אנו מעוניינים לשמר את זכרו בצורה מכבדת, אשר גם תייצג אותו וגם תספק לנו נחמה מועטה. רוב האנשים בוחרים להנציח את יקיריהם באמצעות מצבות זיכרון. הקמת מצבה מציינת את מקום קבורתו של הנפטר, מספרת את סיפור חייו בצורה ויזואלית וכמובן מספקת מוקד עליה לרגל למשפחה.
 

היכן התחיל המנהג של הקמת מצבות זיכרון ומדוע הוא נמשך עד ימינו?

 
  • מקור המנהג: מצבות זיכרון משמשות אנשים רבים בתרבויות שונות במשך שנים רבות, ניתן להתחקות אחרי המנהג עד לתקופת שלטונה של האימפריה הרומית בארץ. בתקופה זו, שימשו המצבות בעיקר את בני האצולה, אשר השתמשו בהן כקלף עליו ניתן לספר את סיפור חייהם ולמנות את הצלחותיהם, ואכן המצבות בתקופה זו היו משמעותית גדולות יותר בכדי שיוכלו להכיל את כל המידע על המת וההלל לכבודו.
  • מצבות זיכרון כנורמה: כמו כן מנהג אותו נהגו האצולה, גם את הקמת מצבות הזיכרון אימצו פשוטי העם, ובמהרה ניתן היה למצוא מצבות זיכרון מעל כל קבר. הקמת המצבות אפשרה לאנשים לחזור למקום קבורת יקיריהם, ולייחד אותם מכל השאר, כך שיכלו להרגיש כמבקרים והקשר עם המת הפך למוחשי מתמיד עד לאותה תקופה. המנהג הלך והתפשט ברחבי העולם, וברובו ניתן היה למצוא מצבות זיכרון אשר סימנו את מותו של כל אדם ואדם.
  • מצבות זיכרון בימנו: מנהג הקמת מצבות הזיכרון לא שכך עד ימינו, היות ומצבות אלה מאפשרות לנו לזכור את יקירינו ולהוקיר את חייהם באמצעות סימון מותם ומקום קבורתם. מצבות זיכרון מאפשרות לנו גם לספר את סיפורו של המת, ומצבות רבות כיום מכילות כיתוב על חיי הנפטר או עיצוב המסמל פרט חשוב בחייו או באמונותיו, כמו גם את שמו, גילו ועוד פרטי זיכרון שונים.
 

חברת רחמים מצבות יכולה לסייע לכם בהתאמת מצבה מכבדת ליקירכם

 
 
רחמים מצבות מספקים שירותי הקמת מצבות איכותיים, מכבדים ואישיים, אשר יאפשרו לכם להתאים מצבת זיכרון ליקירכם שתכבד אותו ותספק עבורכם מקום לחזור אליו בחלוף הזמן.